Google wprowadza dwie duże aktualizacje, aby umożliwić użytkownikom wyszukiwanie w dowolny sposób tak by zawsze było pod ręką: wyszukiwanie za pomocą zaznaczania i wyszukiwanie zasilane sztuczną inteligencją. Przyjrzyjmy się, co nas czeka.

Zaznacz, aby wyszukać

Google zaprezentowało Zaznacz, aby wyszukać – nową funkcję umożliwiającą wyszukiwanie dowolnych treści na ekranie telefonu z Androidem bez konieczności przełączania aplikacji. Dzięki prostemu gestowi użytkownicy będą mogli wybierać obrazy, teksty lub wideo w sposób, który wydaje się naturalny – przez zaznaczanie, podświetlanie, nabazgranie czy dotykanie – i w ten sposób rozpocząć wyszukiwanie.

Przerwanie tego, co się robi, aby skorzystać z innej aplikacji lub przeglądarki w celu wyszukania informacji, może być problematyczne. Teraz, bez względu na to, czy użytkownik pisze do przyjaciół, przegląda media społecznościowe, czy ogląda wideo, może wyszukiwać treści znajdujące się na jego ekranie w momencie, gdy coś wzbudzi jego ciekawość.

Funkcja Zaznacz, aby wyszukać zostanie wprowadzona na całym świecie na wybranych, premium smartfonach z Androidem począwszy od Pixela 8, Pixela 8 Pro i nowej serii Samsung Galaxy S24.

Skieruj kamerę, zadaj pytanie, uzyskaj pomoc od AI

Wyobraź sobie na przykład, że natrafiasz na nieznaną grę planszową bez pudełka i instrukcji. Pojawiają się pytania: Co to za gra i jak się w nią gra? Tutaj z pomocą przychodzi połączenie sztucznej inteligencji z wyszukiwarką.

Teraz wystarczy, że zrobisz zdjęcie gry i dodasz swoje pytanie („Jak się w to gra?”), a otrzymasz odpowiedź zasilaną przez AI, która nie tylko wykorzysta informacje z całego internetu, ale dostarczy Ci odpowiedź tylko na kwestię która Cię interesuje. W ten sposób szybko dowiesz się, jak ta gra się nazywa i jak w nią grać.

Funkcja na ten moment skierowana jest do użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, ale można się spodziewać, że będzie pojawiać się również w innych regionach świata w najbliższych miesiącach.

Podobne wpisy

google-analytics
ahrefs-logo
hotjar-logo
gcloud
clockify_logo_white_subtract
trello-logo

ENOBO SP. Z O. O. ul. Nad Nielbą 39B/4, 62-100 Wągrowiec NIP: 7662011348 REGON: 527940436

Copyright © 2024

Przydatne linki

Zajrzyj do nas